flashscore بتاريخ 21-08-2019

21:00
Olympiacos Piraeus (Gre)
-
Krasnodar (Rus)
21:00
Young Boys (Sui)
-
FK Crvena zvezda (Srb)
ARGENTINAPrimera B Metropolitana - Apertura
Standings
02:05
Talleres (R.E)
-
Deportivo Armenio
20:30
San Telmo
-
Argentino de Quilmes
ARGENTINACopa Argentina
Draw
20:30
All Boys
-
Central Cordoba
Postponed
Atl. Tucuman
-
Boca Unidos
Postponed
Talleres Cordoba
-
Banfield
ASIAAFC Cup - Play Offs
Draw
14:45
Abahani Limited (Ban)
-
April (Prk)
AUSTRALIANPL NSW - Play Offs
Draw
11:30
Blacktown City
-
Sydney Utd
11:30
Wollongong Wolves
-
APIA Tigers
AUSTRALIABrisbane Premier League
Standings
11:30
Grange Thistle
-
Taringa
AUSTRALIANPL Queensland
Standings
11:30
Gold Coast Knights
-
Western Pride
AUSTRALIANPL Tasmania
Standings
11:30
Devonport
-
Riverside Olympic
AUSTRALIAFFA Cup
Draw
11:30
Edgeworth E.
-
Newcastle Jets
11:30
Marconi Stallions
-
Melbourne City
11:30
Moreland
-
Magpies Crusaders
11:30
Olympic FC
-
Adelaide United
BRAZILSerie B
Standings
00:15
Botafogo SP
-
Londrina
00:15
Brasil de Pelotas
-
Sao Bento
00:15
Operario
-
Guarani
01:30
Parana
-
Atletico GO
02:30
Cuiaba Esporte
-
Figueirense
02:30
Vila Nova FC
-
Sport Recife
BRAZILCopa Verde
Draw
01:30
Paysandu PA
-
Nacional-AM
02:00
Luverdense
-
Uniao
21:00
Goias
-
Brasiliense
BRAZILBrasileiro U20
Standings
20:00
Athletico-PR U20
-
Fluminense U20
20:00
Atletico-MG U20
-
America MG U20
20:00
Botafogo U20
-
Coritiba U20
20:00
Chapecoense-SC U20
-
Bahia U20
20:00
Flamengo RJ U20
-
Gremio U20
20:00
Internacional U20
-
Ponte Preta U20
21:00
Santos U20
-
Vasco U20
21:00
Vitoria U20
-
Sport Recife U20
COLOMBIALiga Aguila - Clausura
Standings
23:00
Bucaramanga
-
Deportes Tolima
COLOMBIATorneo Aguila - Clausura
Live Standings
02:45
Leones
-
Fortaleza
22:00
Orsomarso
-
Tigres
22:30
Real San Andres
-
Atletico F.C.
CZECH REPUBLICPardubicky KP
Standings
18:00
Tremosnice
-
Policka
CZECH REPUBLICJihomoravsky KP
Standings
17:00
Boskovice
-
Mutenice
17:00
Bystrc
-
Bohunice
17:00
Lisen B
-
Moravsky Krumlov
17:00
Moravska Slavia
-
Svratka Brno
17:00
Ratiskovice
-
Kurim
17:00
SK Krumvir
-
Ivancice
17:00
Sparta Brno
-
Rajecko
CZECH REPUBLICU19 League
Standings
14:00
Karvina U19
-
Ceske Budejovice U19
DENMARK1st Division
Standings
18:30
Viborg
-
Fredericia
19:00
Hvidovre
-
F. Amager
19:00
Kolding IF
-
Vejle
19:00
Nykobing
-
Naestved
19:00
Roskilde
-
Koge
19:00
Vendsyssel
-
Skive
DENMARK2nd Division - Group 1
Standings
18:30
Avarta
-
FA 2000
18:30
Hillerod
-
Helsingor
18:30
Vanlose
-
Bronshoj
19:00
B.93
-
BK Frem
19:00
Hellerup
-
Skovshoved
19:00
Slagelse B&I
-
Holbaek
DENMARK2nd Division - Group 2
Standings
18:30
Naesby
-
Middelfart
18:30
Vejgaard
-
Brabrand
18:30
VSK Aarhus
-
Aarhus Fremad
18:45
Sydvest
-
Ringkobing
19:00
AB Copenhagen
-
Dalum IF
19:00
Thisted FC
-
Jammerbugt
DR CONGOLigue 1
Standings
14:30
FRO
Groupe Bazano
-
Simba
16:30
FRO
AS Maniema
-
Groupe Bazano
16:30
FRO
AS Vita Club
-
RCK
16:30
FRO
Dauphins Noirs
-
AS Maniema
16:30
FRO
Don Bosco
-
Bukavu Dawa
ENGLANDChampionship
Standings
20:45
Cardiff
Huddersfield
20:45
Charlton
Nottingham
20:45
Fulham
Millwall
20:45
Leeds
Brentford
20:45
Preston
Stoke
20:45
QPR
Swansea
21:00
West Brom
Reading
ENGLANDIsthmian League Premier Division
Standings
20:45
Cray
-
Margate
ENGLANDProfessional Development League
Standings
14:00
Crewe U23
-
Crystal Palace U23
ESTONIAEstonian Cup
Draw
18:00
FRO
Kalju
-
Keila JK
FAROE ISLANDSPremier League
Standings
20:00
Klaksvik
-
B36 Torshavn
GERMANYRegionalliga Nordost
Standings
19:00
Erfurt
-
Meuselwitz
GERMANYOberliga Rheinland-Pfalz/Saar
Standings
19:00
FRO
Rochling
-
TuS Koblenz
GERMANYJunioren Bundesliga North
Standings
17:00
Wolfsburg U19
-
Magdeburg U19
17:30
Dresden U19
-
Chemnitzer FC U19
17:30
Hamburger SV U19
-
Hannover U19
18:00
RB Leipzig U19
-
Cottbus U19
18:30
St. Pauli U19
-
Bremen U19
19:00
Holstein Kiel U19
-
Niendorfer TSV U19
GERMANYJunioren Bundesliga South
Standings
11:00
Bayern U19
-
Mainz U19
11:00
Freiburg U19
-
Augsburg U19
14:00
Ingolstadt U19
-
Karlsruher U19
15:00
Furth U19
-
Kaiserslautern U19
18:00
Offenbach U19
-
Eintracht Frankfurt U19
18:00
Stuttgart U19
-
Heidenheim U19
18:00
Ulm U19
-
Hoffenheim U19
GERMANYJunioren Bundesliga West
Standings
16:00
B. Monchengladbach U19
-
Dortmund U19
18:00
Duisburg U19
-
Bochum U19
18:00
Koln U19
-
Dusseldorf U19
18:00
Viktoria Koln U19
-
Schalke U19
18:00
Wuppertaler U19
-
Alemannia Aachen U19
19:00
Bielefeld U19
-
Preussen Munster U19
19:00
Leverkusen U19
-
Oberhausen U19
GIBRALTARNational League
Standings
18:15
Europa Point
-
Lynx
20:30
Olympique
-
Europa FC
ICELANDDivision 2
Standings
19:30
Fjardabyggd
-
Throttur Vogar
19:30
Leiknir F.
-
Tindastoll
20:00
Dalvik/Reynir
-
Volsungur
20:00
IR Reykjavik
-
Vestri
20:00
Vidir
-
Kari
21:15
KFG Gardabaer
-
Selfoss
ICELANDUrvalsdeild Women
Standings
20:00
KR Reykjavik W
-
Breidablik W
20:00
Selfoss W
-
Valur W
INDIADurand Cup - Play Offs
Draw
11:30
East Bengal
-
Gokulam
15:30
Mohun Bagan
-
Real Kashmir
ITALYCoppa Italia Serie C
Standings
17:00
Bisceglie
-
Picerno
KYRGYZSTANPremier Liga
Standings
14:15
FRO
Alay Osh
-
Akademiy Futbola
14:15
FRO
Alga
-
Dordoi Bishkek
14:15
FRO
Ilbirs
-
Neftchi Kochkor-Ata
14:15
FRO
Kant
-
FK Kara Balta
LATVIALatvian Cup
Draw
16:00
BFC Daugavpils
-
Jelgava
18:00
FK Liepaja
-
RFS
LITHUANIAI Lyga
Standings
18:00
Dainava Alytus
-
BFA Vilnius
MALAYSIAMalaysia Cup
Standings
15:00
PDRM FA
-
Selangor
MALDIVESDhivehi Premier League - First stage
Standings
13:00
FRO
Green Streets
-
United Victory
18:00
FRO
TC Sports Club
-
Foakaidhoo
MEXICOLiga MX Women - Apertura
Live Standings
18:00
Atlas W
-
Necaxa W
23:00
U.N.A.M.- Pumas W
-
Veracruz W
MOZAMBIQUEMocambola
Standings
15:00
FRO
Baia de Pemba
-
Nacala
15:00
FRO
Ferroviario Nampula
-
UD Songo
15:00
FRO
LD Maputo
-
ENH Vilankulo
15:00
FRO
Maxaquene
-
Costa do Sol
15:00
FRO
Textafrica Chimoio
-
Ferroviario Beira
15:00
FRO
Textil do Pungue
-
Chibuto
NORTH & CENTRAL AMERICACONCACAF League
Draw
02:00
Robinhood
-
Independiente
02:00
Santa Tecla
-
San Carlos
04:00
Managua FC
-
Motagua
NORTH & CENTRAL AMERICALeagues Cup
Draw
02:30
Club America
-
U.A.N.L.- Tigres
04:30
Cruz Azul
-
Los Angeles Galaxy
NORTH MACEDONIAMacedonian Cup
Draw
17:00
Fortuna Skopje
-
Sileks
17:00
KF Gostivar
-
Shkendija
17:00
Kozuv Gevgelija
-
Renova
17:00
Kravari
-
Labunishta
17:00
Lok. Skopje
-
Struga Trim & Lum
17:00
Ohrid
-
Belasica
17:00
Osogovo
-
Pobeda
17:00
Prevalec
-
Borec
17:00
Teteks
-
Shkupi
17:00
Vellazerimi
-
Rabotnicki
NORWAYOBOS-ligaen
Standings
18:00
Jerv
-
KFUM Oslo
18:00
Kongsvinger
-
Strommen
18:00
Notodden
-
Nest-Sotra
18:00
Sandefjord
-
Raufoss
18:00
Tromsdalen
-
Sogndal
18:00
Ull/Kisa
-
Sandnes
NORWAYDivision 2 - Group 1
Standings
17:00
Levanger
-
Halden
NORWAYNorway Cup Women
Draw
17:00
Roa W
-
Arna-Bjornar W
18:00
Kolbotn W
-
LSK Kvinner W
18:00
Trondheims-Orn W
-
Sandviken W
18:00
Valerenga W
-
Avaldsnes W
PARAGUAYCopa Paraguay
Draw
00:30
Sp. Luqueno
-
Rubio Nu
22:15
RI 3 Corrales
-
Nacional Asuncion
PHILIPPINESPFL
Standings
09:30
Global FC
-
Kaya
13:00
Mendiola FC 1991
-
Ceres
POLANDDivision 1
Standings
17:00
Warta Poznan
-
Podbeskidzie
17:30
Radomiak Radom
-
GKS Jastrzebie
19:00
GKS Belchatow
-
Odra Opole
19:00
Ol. Grudziadz
-
Suwalki
19:00
Puszcza
-
Zaglebie Sosnowiec
19:00
Tychy
-
Chrobry Glogow
20:00
Chojniczanka
-
Legnica
20:00
Termalica B-B.
-
Stal Mielec
20:30
Olsztyn
-
Sandecja Nowy S.
POLANDDivision 2
Standings
17:00
Elana Torun
-
Skra
17:00
Garbarnia
-
Pogon Siedlce
17:00
Lech Poznan 2
-
Legionowo
17:00
R. Rzeszow
-
Bytovia Bytow
17:00
S. Wola
-
Blekitni Stargard
18:50
Widzew Lodz
-
Leczna
19:00
GKS Katowice
-
Elblag
19:00
Polkowice
-
S. Rzeszow
19:00
Pruszkow
-
Gryf Wejherowo
POLANDIII Liga - Group I
Standings
18:00
Legia II
-
Polonia Warszawa
QATARPremier League
Standings
16:20
Al-Sadd
-
Al Wakra
18:30
Qatar SC
-
Al-Duhail
RUSSIARussian Cup
Draw
11:00
Chita
-
Luch
15:00
Alania Vladikavkaz
-
R. Volgograd
16:00
Ararat Moscow
-
Nizhny Novgorod
17:00
Akron Tolyatti
-
M. Saransk
17:00
Chernomorets Novorossijsk
-
Armavir
17:00
Inter Cherkessk
-
FK Chayka
17:00
Salyut-Belgorod
-
F. Voronezh
17:00
Veles Moscow
-
T. Moscow
17:30
Kamaz
-
Neftekhimik
17:30
Leningradets
-
Baltika
17:30
Ryazan
-
Chertanovo M.
17:30
Shinnik Yaroslavl
-
Tekstilshtik
18:00
FK Chimki Moskovska oblast
-
Kursk
SAUDI ARABIADivision 1
Standings
17:50
FRO
Al Thuqbah
-
Ohod
18:00
FRO
Al-Kawkab
-
Al Batin
18:15
FRO
Al-Taqadom
-
Al Jeel
18:20
FRO
Al Ain
-
Al-Shoalah
18:30
FRO
Al Ansar
-
Al Qadisiya
SLOVAKIADivison C East
Standings
17:00
FRO
1.FK Svidnik
-
Stropkov
SLOVAKIADivison C Central
Standings
16:30
FRO
Filakovo
-
Oravske Vesele
16:30
FRO
Jednota Banova
-
Zvolen
16:30
FRO
Kalinovo
-
Cadca
16:30
FRO
Lip. Stiavnica
-
Zarnovica
16:30
FRO
MSK Martin
-
Kovacova
16:30
FRO
Namestovo
-
L. Hradok
16:30
FRO
Novohrad Lucenec
-
Krasno
16:30
FRO
Rimavska Sobota
-
Rakytovce
SLOVAKIASlovak Cup
Draw
17:00
FRO
Demjata
-
Šarišské Michalany
17:00
FRO
Gelnica
-
Spisske Podhradie
17:00
FRO
Hornad Zdana
-
Mladost Kalsa
17:00
FRO
Kechnec
-
Tahanovce
17:00
FRO
Medzev
-
Slavia TU Kosice
17:00
FRO
TJD Pribelce
-
Komarno
17:00
FRO
Velky Saris
-
Presov
SOUTH AMERICACopa Libertadores - Play Offs
Draw
02:30
Gremio (Bra)
-
Palmeiras (Bra)
SOUTH AMERICACopa Sudamericana
Draw
02:30
Atletico-MG (Bra)
-
La Equidad (Col)
SWEDENDivision 2 - Norra Svealand
Standings
19:30
FRO
Mora
-
Sundbybergs
SWEDENSvenska Cupen - Qualification
Draw
18:00
Qviding
-
Hacken
18:00
Tvaakers
-
Trelleborgs
Postponed
Enskede
-
AIK
18:30
Eskilsminne
-
Norrby
18:30
Forssa
-
Syrianska
18:30
Gottne IF
-
Brommapojkarna
18:30
Gute
-
Dalkurd
18:30
Husqvarna
-
Mjallby
18:30
IFK Lulea
-
Hammarby
18:30
Karlskrona
-
Osters
18:30
Karlstad
-
Sirius
18:30
Lidingo IFK
-
Sundsvall
18:30
Nykopings
-
Orebro
18:30
Raslatts
-
GAIS
18:30
Rosengard
-
Kalmar
18:30
Sandvikens
-
Frej
18:30
Sollentuna
-
Degerfors
18:30
Timra
-
Norrkoping
18:30
Torns
-
Jonkopings
18:30
Trollhattan
-
Halmstad
18:30
Upsala
-
Vasteras SK
18:30
Utsiktens
-
Orgryte
SWEDENAllsvenskan Women
Standings
19:00
Djurgarden W
-
Orebro W
SWEDENSvenska Cupen Women - Qualification
Draw
20:00
FRO
Alvsjo W
-
Bollstanas W
SWITZERLAND1.Liga Promotion
Standings
19:30
FRO
Bavois
-
Etoile-Carouge
19:30
FRO
Stade Nyonnais
-
Black Stars
20:00
FRO
Bruhl
-
Rapperswil
SWITZERLAND1.Liga Classic Group 1
Standings
20:00
FRO
Echallens
-
Lausanne II
20:00
FRO
Meyrin
-
La Chaux-De-Fonds
SWITZERLAND1.Liga Classic Group 2
Standings
20:00
FRO
Bassecourt
-
Solothurn
20:00
FRO
Wohlen
-
Delemont
SWITZERLAND1.Liga Classic Group 3
Standings
20:00
FRO
Red Star Zurich
-
Thalwil
TAIWANPremier League
Standings
13:00
Taipei Tatung
-
Taichung
UZBEKISTANUzbekistan Cup
Draw
14:00
Oktepa Tashkent
-
AGMK
16:15
Sogdiana
-
Bunyodkor
VENEZUELASegunda Division - Clausura
Standings
21:00
FRO
Universidad Central
-
Chico de Guayana
21:30
FRO
CD Hermanos Colmenares
-
Atletico El Vigia
21:30
FRO
Petroleros de Anzoategui
-
Dynamo Puerto FC
21:30
FRO
Real Frontera
-
JBL Zulia
22:00
FRO
Angostura
-
Ciudad Vinotinto
22:00
FRO
Titanes
-
Urena
WORLDClub Friendly

17:00
Cittadella (Ita)
-
Clodiense (Ita)
19:00
Atl. Tordesillas (Esp)
-
Valladolid B (Esp)
WORLDArab Club Champions Cup - Preliminary
Standings
17:00
Al Riffa
-
Horseed
20:00
IR Tanger
-
Al Zawraa
WORLDClub Friendly Women

17:00
Pradejon W (Esp)
-
EDF Logrono W (Esp)